Gå til siden indhold
Lev
Støt

Støt Lev

1/3

Støt som privatperson eller virksomhed. Alle bidrag hjælper med at støtte mennesker med udviklingshandicap.

Vælg støtteform

Hvordan leder du et projekt?

27. oktober 2026
kl. 18 - 20

Online

Tilmeld

Kun for medlemmer

Lev

Webinar
Grafik

På dette webinar får du en kort og praktisk introduktion til projektledelse – særligt målrettet kredse, der arbejder med eller ønsker at arbejde med projekter.

På webinaret får du en introduktion til projektledelse og til, hvordan et projekt typisk planlægges og gennemføres. Vi gennemgår de forskellige faser i et projekt, projektlederens rolle samt enkle værktøjer, der kan skabe overblik og struktur i arbejdet.

Webinaret er særligt relevant for kredsmedlemmer, der allerede arbejder med projekter, eller som gerne vil i gang med projekter. Vi vil gerne bruge konkrete eksempler i løbet af webinaret. Har du et projekt eller en projektidé, kan du bruge det som dit eget eksempel undervejs.

0

Pris

Gratis at deltage

Tilmelding

Det er nødvendigt med tilmelding. Tilmeldingsfrist er tirsdag den 20. oktober 2026

Bliv medlem

Det her arrangement er kun for Lev medlemmer. Du kan også blive medlem….